Komentáre

Výber parotěsnej zábrany pre plochú strechu

Výber parotěsnej zábrany pre plochú strechu

Parotěsná zábrana pre plochú strechu zaručuje ochranu izolačných materiálov, ktoré sú veľmi citlivé na vlhkosť a teda na vodnú paru. Obzvlášť sa používajú dva typy parozábrany: bitúmenová plsť a hliníková fólia.

Ktorú parnú bariéru zvoliť na terase?

Pred výberom parotěsnej zábrany, ktorá vybaví vašu strechu terasy, musíte vziať do úvahy úroveň vlhkosti (vlhkosť) a typ vykurovania, ktorý sa používa na podlahe pod terasou. Tieto úvahy vám umožnia zvoliť si bitúmenovú bariéru pre paru alebo plsť z hliníka. Môže byť vyrobený z rôznych materiálov: PVC, polyester, sulfátový polyetylén, atď. Koeficient Sd (v metroch) vám umožní vyhodnotiť odpor parozábrany. Čím je vyššia, tým menej bude prepúšťať vodnú paru. Ceny sú samozrejme funkciou tohto koeficientu, materiálu a rozmerov membrány.

Inštalácia parotěsnej zábrany: preventívne opatrenia a kontinuita

Parotěsná zábrana sa potom musí nainštalovať opatrne, aby sa zabránilo jej pretrhnutiu. Najmenší rez by umožnil úniku vody, čo by výrazne znížilo účinnosť systému. Sieťou by mala byť zakrytá iba prvá vrstva izolácie. Celý povrch terasy musí byť vybavený nepretržite. Na utesnenie a opravu v prípade poškodenia membrány použite lepiace pásky určené na toto použitie.