Krátko

Výber voľne stojaceho bazénu

Výber voľne stojaceho bazénuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Voľne stojaci bazén má mnoho výhod: ľahká inštalácia, vyberateľná, hospodárna. Existuje však množstvo modelov, tvarov a veľkostí. Voľba sa potom musí prispôsobiť priestoru, ktorý bude hostiť bazén, ale aj rozpočtu venovanému nákupu.

Druh voľne stojaceho fondu

Existujú dva typy voľne stojacich bazénov: flexibilné bazény a rúrkové bazény. Prvý, vyrobený z plastu, je veľmi lacný a veľmi ľahko zostaviteľný. Krehké sa často používajú na letné použitie. Sekundy majú zosilnenú štruktúru, a preto sú pevnejšie. Výber modelu často závisí od rozpočtu na tento nákup.

Veľkosť a tvar voľne stojaceho bazénu

Modely voľne stojacich bazénov sa vzhľadom na ich úspech zväčšujú. Veľkosť kúpaliska určuje niekoľko faktorov: počet privítaných ľudí, vek cestujúcich. Priemer kruhového bazénu sa pohybuje od 3 m do 10 m, oválny alebo obdĺžnikový bazén má šírku medzi 3 ma 8 m a dĺžkou až 15 m. Hĺbka môže dosiahnuť 1,30 m.

Konfigurácia záhrady

Záhrada a jej konfigurácia podmieňujú výber modelu. Preto je potrebné zohľadniť rozmery záhrady. Je tiež lepšie mať veľmi slnečné miesto, kde si môžete užiť horúcu vodu. Podlaha by mala byť čo najrovnejšia, aby sa zaručila bezpečnosť bazénu. Nakoniec, umiestnením najvzdialenejšie od stromov udržiava vodu čistú. Tieto faktory potom určujú miesto kúpaliska v záhrade, a preto ideálnu veľkosť a tvar.