Krátko

Pred položením dlaždíc pripravte stenu

Pred položením dlaždíc pripravte stenu

Predpokladom je riadna príprava steny pred položením obkladu. Aby mohla byť dlažba, musí byť povrch pevný, suchý, dokonale rovný a čistý ... čo si niekedy vyžaduje drobné práce!

Príprava povrchu

Najprv sa uistite, že stena, ktorú chcete obkladať, je pevná: musí byť schopná uniesť hmotnosť dlaždice. Skontrolujte tiež, či je jeho povrch úplne rovný. Ak je to potrebné, vyplňte všetky otvory a trhliny omietkou a potom obrúste, aby ste získali povrch bez nerovností. Prach a stenu očistite mierne navlhčenou špongiou. Nechajte to zaschnúť.

Príprava na každý typ steny

Položíte dlaždicu na už obloženú stenu? Vyhľadajte rozbité alebo lúpané dlaždice a vyplňte otvory vhodným produktom (lepiaca malta). Existujúce dlaždice pieskujte, aby ste ich smaltovali, čo podporí dobrú priľnavosť nových dlaždíc. Obkladáte omietku? Dbajte na to, aby sa omietka nerozpadla. Vyplňte všetky otvory a praskliny lepiacou maltou, piesok a potom ich umyte. Predtým, ako začnete pokladať dlaždice, nechajte ich doschnúť. Plánujete obkladať maľovanú stenu? Trhliny a malé otvory vyplňte výplňou, umyte ich a potom naneste adhézny základný náter. Môžete tiež dlaždice priamo na sklolaminát za predpokladu, že dokonale priľnie k stene. Naneste základný náter a potom dlaždicu. Chcete obkladať stenu pokrytú tapetou, obložením alebo látkou? Najskôr musíte odstrániť obklad stien a potom pripraviť stenu vyplnením trhlín, brúsením a následným vyčistením.> Požiadajte o cenovú ponuku na inštaláciu vašich dlaždíc.