Komentáre

Maľujte strop

Maľujte strop

Maľovanie stropu je veľmi jednoduchá operácia. Počas aplikácie musíte byť opatrní, aby ste predišli striekaniu krvi a pracujte s aplikáciou na rovnomernom vykreslení. Ak plánujete maľovať aj steny, začnite natierať strop: predídete tým škvrnám.

Akú farbu zvoliť na maľovanie stropu?

Svetlý odtieň zväčší miestnosť. Strop má nezrovnalosti? Rozhodnite sa pre matný lak, veľmi krycí, ktorý znižuje nedokonalosti.

Pripravte povrch

Najprv sa uistite, že je strop čistý, suchý, bez nepravidelností a zdravý. Akékoľvek praskliny vyplňte omietkou, prachom, umyte, nechajte zaschnúť. Potom naneste podkladovú vrstvu, ktorá zabezpečí životnosť farby. Naneste maskovaciu pásku na hornú časť stien.

Ako maľovať strop?

Zmiešajte farbu s drevenou tyčinkou, až kým nebude veľmi homogénna. Nalejte ju do vedra s farbou. Rohy a hrany natierajte povrchovou kefou bez preťaženia kefy. Ak chcete maľovať strop, vezmite valec. Namočte ho do polovice misy a potom točte na rotačnom stojane. Pracujte v oblastiach s rozlohou jeden meter štvorcový, prechádzajúcimi po dĺžke, po šírke a potom v smere svetla. Pri každom presune do novej oblasti sa vráťte naspäť na okraj predchádzajúcej oblasti. Odstráňte kryciu pásku a nechajte ju zaschnúť po vyznačenú dobu. Ak chcete aplikovať druhú vrstvu, postupujte rovnako. > Alebo požiadajte o cenovú ponuku na maľovanie