Komentáre

Výber kamenných dlaždíc

Výber kamenných dlaždíc

Snívate o tom, že budete žiť na mieste plnom autenticity a charakteru? Vyberte si kamenné dlaždice, nadčasové a oveľa menej chladné ako tradičné dlaždice. Budete mať na výber medzi niekoľkými druhmi kameňov, musíte však zohľadniť aj farbu, tvar, povrchovú úpravu, odolnosť, ošetrenie a samozrejme cenu. Buďte opatrní, pretože tento materiál je ťažký, a preto ho nemožno umiestniť kamkoľvek.

Rôzne druhy kameňov

Žulové dlaždice, čiernej alebo šedej farby, majú tú výhodu, že veľmi dobre odolávajú známkam počasia, pokiaľ nie sú príliš hladké. Je určený do interiéru aj vonku. Bridlica, čierna, sivá, zelená alebo okrová, sa stretávajú v dvoch aspektoch: leštené alebo drsné. Je ťažko poškodený, ak sa však nevynechá ošetrenie proti vlhkosti. Počas inštalácie dbajte na to, aby ste ju nerozbili. Vápenec, svetlo sfarbený, je vhodný pre všetky štýly, ale vykazuje určitú krehkosť, najmä kvôli jeho pórovitosti. Preto si vyžaduje liečbu. Pokiaľ ide o mramor, ktorý existuje v najrôznejších odtieňoch, určite vášmu domovu dodá elegantný vzhľad. Bohužiaľ sa rýchlo kazí a škvrny a musí sa očistiť neabrazívnymi prostriedkami. Na jeho ochranu je vhodné pravidelne vykonávať niekoľko ošetrení. A nakoniec, travertín v béžových a hnedých odtieňoch je vhodný tak pre interiér, pre ktorý je leštený, tak pre exteriér, ktorý sa používa v jeho prirodzenom aspekte, so svojimi nedostatkami. Stále musíte plánovať liečbu.

Vyberte si kamenné dlaždice: povrchová úprava

Povrchová úprava je dôležitá, pretože ona určí dlaždicu, jej robustnosť a spôsob, akým by sa mala čistiť. Musí sa vybrať podľa miesta, kde bude umiestnené. Kameň môže byť preto krovitý, vrstvený alebo plameňový, čo znamená, že má nepravidelnosti. Zistilo sa tiež, že je zmäknutý, to znamená trochu menej drsný ako pôvodne. Poslednou technikou je leštenie, aby bola veľmi hladká a lesklá.> Požiadajte o cenovú ponuku na inštaláciu vašich dlaždíc.