Krátko

Ako zväčšiť miestnosť s farbou?

Ako zväčšiť miestnosť s farbou?

Základy maľby pre zväčšenie miestnosti

Keby sme si museli zachovať jednoduchý princíp, bolo by to takto: tmavé farby sa priblížia, svetlé farby sa posunú ďalej. Pri optickom ilúzii sa stena natiahnutá bielou farbou bude javiť vzdialenejšia, ako keby sa namaľovala v tmavomodrej farbe. pretlačte steny farbou ! Pri rozširovaní miestnosti sú preto prioritou svetlé farby. Ale pozor, číry nemusí nevyhnutne znamenať bielu farbu. Aby sa predišlo klinickému efektu, môže byť celá škála farebných bielkovín znížená, od pastelových farieb po béžovú a šedú.

Tajomstvo? Jas. Svetlá miestnosť sa vždy javí väčšia ako ten istý slabo osvetlený priestor, ale jasné obrazy zachytávajú a vracajú jas, čím zosilňujú efekt. Na rovnakom princípe lesklý lak vracia farbu efektívnejšie ako matný lak, a preto môže tiež prispievať zväčšiť izbu… Za predpokladu, že povrchy, ktoré sa majú natrieť, sú v bezchybnom stave, pretože lesklý povrch zvýrazňuje nedostatky. Na povrchoch s nedokonalosťami dávame prednosť medzipriestoru so zamatovými alebo saténovými povrchovými úpravami.

Zosilnite objem pomocou farby

Poznáme princíp farieb, len ich aplikujte na správne miesto podvádzať s objemami a zväčšiť miestnosť. Napríklad?

  • ak priestor je zmenšený bez nerovnováhy sa všade používajú svetlé farby.
  • ak miestnosť je úzka alebo v príliš dlhej chodbe, maľovanie zadnej steny tmavšou farbou ako dlhé steny vizuálne zväčšia miestnosť alebo skrátia chodbu.
  • ak miestnosti chýba hĺbka, zadnú stenu natierame bielou alebo priezračnou farbou, aby sme ju udržali preč, ostatné v trvalejšom odtieni, aby zvýraznili efekt. Ďalšia možnosť? Namiesto toho, aby sme maľovali celé steny, sme spokojní s vodorovným pruhom, ktorý predlžuje steny a zvýrazňuje perspektívu.

Výška zisku s farbou

V malom priestore, dokonca aj výška stropu štandard môže vyvolať dojem udusenia. S nízkym stropom, ešte viac! Dobré správy, maľba môže opäť urobiť zázraky na zväčšenie miestnosti. Trik spočíva v maľovaní stien v tmavšej farbe ako strop, aby sa vytvorila ilúzia výšky. Ak má podlaha tiež svetlý odtieň, efekt je ešte úspešnejší. Ďalší tip? Steny nenatierajte hore. Zdá sa, že ponechaním bieleho pruhu alebo rovnakej farby ako strop, 20 alebo 30 centimetrov nad stenami, sa strop pohybuje ďalej, a teda sa zvyšuje. Skoro magické a úprimne povedané elegantné.

Všimnite si, že zásada funguje opačne, aj keď je scenár zriedkavejší: v a úzka miestnosť s vysokým stropom, maľovanie v tieni intenzívnejšie ako na stenách umožňuje jeho vizuálne zníženie ... a pomocou ricochetu šírenie stien, teda zväčšenie miestnosti, najmä ak je podlaha tmavšia.