Komentáre

Vykurujte si dobre: ​​akú teplotu v každej miestnosti?

Vykurujte si dobre: ​​akú teplotu v každej miestnosti?

1. Rovnováha medzi tepelným komfortom a úsporami energie

Nájdenie ideálnej teploty závisí od mnohých kritérií. V závislosti od nášho veku a našich životných podmienok nemáme všetci rovnakú predstavu o tepelnom komforte. Tepelná izolácia by sa nemala brať na ľahkú váhu, pretože by to malo vplyv na úroveň vlhkosti v interiéri, ako aj na cirkuláciu vzduchu.

Potreby vykurovania domácnosti by sa však nemali preceňovať. Pokiaľ ide o planétu, ako aj našu peňaženku, je našou povinnosťou zabezpečiť, aby sme šetrili energiu. Najmä vtedy, keď viete, že ďalší dodatočný titul môže zvýšiť účet o 7%! Rozumiete, hľadanie správnej teploty znamená nájsť rovnováhu medzi tepelným komfortom a úsporami energie.

2. Zákonná teplota

Podľa zákona musí byť každé ubytovanie schopné dosiahnuť priemernú teplotu 19 ° C. Túto povinnosť definuje článok R. 111-6 a R.113-29. Pozor, je to zákonné minimum, nie životne dôležité! To neznamená, že váš interiér musí byť vyhrievaný na minimálne 19 ° C, ale to znamená, že vaše ubytovanie musí mať kapacitu na vyhrievanie na minimálne 19 ° C.

3. Aké teploty pre ktoré miestnosti?

V snahe zmieriť pohodlie a úctu k životnému prostrediu definovala Agentúra pre životné prostredie a energetiku (Ademe) ideálne teploty pre každú izbu v dome.

Preto sa odporúča, aby sa všetky obývacie izby, tj obývacia izba, jedáleň a kuchyňa, zohrievali na teplotu okolia 19 ° C. V izbách spoločnosť Ademe radí medzi 16 a 17 ° C. Keď si uvedomíme, že teplo ovplyvňuje kvalitu spánku, malo by byť pre prikrývku dosť tepla. Výnimkou sú iba detské alebo detské izby, pretože ich tepelné predpisy nie sú také účinné ako pravidlá pre dospelých. Preferujte teplotu medzi 18 a 20 ° C.

Tepelný záznam je venovaný kúpeľni. Pri použití tejto časti je očakávaná teplota 22 ° C. Zostávajúci čas, 19 ° C, je dosť. Pokiaľ ide o málo využívané izby, je to naopak! Vstup, chodby, toalety a ďalšie otvory sú miestnosti, ktoré vám umožnia šetriť energiu poskytovaním teploty iba 17 ° C. Nakoniec, neobsadené miestnosti ako pivnica a garáž môžu byť podľa Ademe spokojné s teplotou 14 ° C.

4. Nástroje na úsporu energie

Aby ste udržali kontrolu nad teplotou svojich miestností a vyhli sa plytvaniu energiou, nič ako termostat! Najlepšie je investovať do programátora, s ktorým si môžete vybrať, ktorú miestnosť sa bude vykurovať a v ktorú dennú dobu. Obzvlášť cenné je, keď sa miestnosť používa pri východe slnka alebo vyhrieva kúpeľňu pred použitím! Výhodou je, že ju môžete dokonca ovládať aj na diaľku! Ak chcete ísť ešte ďalej, môžete dokonca investovať do vonkajšieho senzora, ktorý vám umožní prispôsobiť vnútornú teplotu podľa počasia.