Články

Ako vypustiť práčku?

Ako vypustiť práčku?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vypustite práčku z hadice

Po prvé, ako vždy bezpečne manipulovať s domácim spotrebičom, odpojíme elektrickú zásuvku. Ak je práčka pri stene, jemne ju posunieme nabok, aby sme lepšie videli, potom hľadáme vypúšťacia hadica, ktorá pripája zariadenie k plynovodu. Je to hotové? Pripravíme veľké umývadlo a mopy po ruke, v prípade, potom odstránime potrubie z potrubia, aby sme umiestnili jeho koniec do misy.

Aby voda vytiekla, koniec hadice musí byť umiestnený pod hladinou vody, ktorá zostáva v práčke. Táto metóda bude preto použitá vypustite práčku naplnenú vodou, ale nebude stačiť na vyprázdnenie posledných kvapiek, ani nebude fungovať, ak hadicu nemožno umiestniť na správnu úroveň. Ak alebo z potrubia nič nevyteká, ideme do vypúšťacej zátky.

Vypustite práčku za zástrčku

Vypúšťacia zátka je táto okrúhla zátka obvykle umiestnená na prednej strane práčky, v spodnej časti, niekedy skrytá pod podstavcom alebo okrúhlym ventilom. Začneme preto odnímaním sokla alebo klapky pomocou plochého skrutkovača. Pozadu nájdeme v zásade slávnu guľatú čiapku. Na niektorých strojoch niekedy existuje vedľa nej ďalšia vypúšťacia hadica. V oboch prípadoch skôr vypusťte práčku zdola, nakloňte ho dozadu, potom ho držte s nejakým predmetom alebo požiadajte niekoho, aby ho stabilizoval. Potom posuňte misku pod prednú časť zariadenia a opatrne ju obopnite mopmi alebo uterákmi.

Čo sa stane ďalej? Ak existuje hadica, pred vložením špičky do misky ju vytiahnite a vytiahnite zátku, aby mohla voda vytiecť. V opačnom prípade otvoríme vypúšťacia zátka otáčaním veľmi pomaly: čím viac sa viečko otvára, tým rýchlejšie tečie voda, tým lepšie sa začne jemne kontrolovať prietok. Ak voda vyteká príliš rýchlo, zatvoríme ju, vyprázdnite nádrž a potom začnite znova, až kým nebudeme môcť úplne odstrániť uzáver.

Čo robiť po vyprázdnení práčky?

Keď sa voda vyprázdni, je potrebné pochopiť, prečo bolo potrebné vyprať práčku. Vo veľkej väčšine prípadov tento problém pochádza upchatie filtra alebo z blokovanie čerpadla prachom a malými predmetmi. Po úplnom odstránení vypúšt'acej zátky sa preto vybavíme baterkou a skontrolujeme filter, inými slovami otvor za zátkou. Ak je to potrebné, pomocou skrutkovača preskúmajte dno a odstráňte klinčeky, mince alebo iné zabudnuté vreckové fondy. Pri tejto príležitosti skontrolujeme, či sa vrtule pumpy, hneď za ňou, otáčajú správne. Ak nie, možno bude potrebné zmeniť.

Všetko funguje? Teoreticky by práčka mala odtok správne, Pred vložením práčky do pôvodného stavu preto odtokovú zátku dobre dotiahnite, potom ventil alebo podstavec. Zostáva iba jej pripevnenie na stenu, aby sa skontrolovalo, či je odtoková hadica správne naladená na potrubie, potom znova zapojte elektrickú zásuvku a znova skontrolujte krátky cyklus, aby ste skontrolovali.