Podrobne

Ako si vybrať utierky z mikrovlákna na ekologické čistenie?

Ako si vybrať utierky z mikrovlákna na ekologické čistenie?

Čo je to mikrovlákno?

Mikrovlákno je kus látky vyrobený výlučne zsyntetické vlákna, Od ostatných druhov tkanín sa líši veľkosťou vlákien, ktoré, ako napovedá názov, sú mikrovlákna. Mimoriadne jemné, voľným okom nie sú absolútne viditeľné. Okrem toho sú jeho vlákna syntetické zzmes polyamidu a polyesteru, Obe majú svoje vlastné vlastnosti, ktoré zaručujú veľmi efektívne čistenie. Polyamid, s absorpčné vlastnosti, je ideálny na absorbovanie zvyškov mastnoty a vody. Polyester je elektrostatický; priťahuje preto prach, ktorý sa nanovo nenachádza na čerstvo vyčistených povrchoch.

Prečo si vybrať na čistenie utierky z mikrovlákna?

Utierky z mikrovlákna majú viac výhod kto ideš? uľahčujú čistenie každodenné všetko ochrana životného prostredia.

V skutočnosti vďaka hustote, ktorú ponúka veľmi tesné umiestnenie vlákien, mikrovlákno ľahko absorbuje vodu a ďalšie kvapaliny, Jeho absorpčná kapacita je väčšia a rýchlejšia ako pri bežných tkaninách: najčastejšie stačí jeden priechod.

Okrem toho, keď je tkanina z mikrovlákna suchá, má všetko svoje elektrostatické sily a prirodzene priťahuje prach v jednom priechode. Akonáhle je prach zachytený vo svojich vláknach, zostáva tam zachytený a nespadá späť na práve vyčistenú podložku. Ak chcete utrieť mikrovlákno, dôkladne ho pretrepte alebo ho umyte v práčke.

Nakoniec ušetríte veľa času výberom utierok z mikrovlákna. Voda, tekutina a prach sa odstránia pri vyššia rýchlosť ako s tradičnou handričkou. Keď mikrovlákna prechádzajú, zachytávajú všetky nečistoty, s ktorými sa stretávajú, a to dokonca aj v akýchkoľvek drsných miestach a malých dierkach. Utierky z mikrovlákna sa preto prispôsobujú všetky typy povrchov a môžu byť vhodné pre upratovanie celého domu, Už nemusíte trieť, aby ste dosiahli dokonalý výsledok zbavte sa každodenných škvŕn a znečistenia.

Ekologické čistenie

Utierky z mikrovlákna sú ekologické riešenie ideálne na efektívne čistenie všetkých typov médií. Používanie mikrovlákna si skutočne nevyžaduje použitie žiadne čistiace prostriedky, Môžete ho použiť suchý alebo s trochou vody, A dokonca aj v posledne menovanom prípade bude potrebné množstvo vody menšie ako pri konvenčnej handričke. Šetríte tak chemikálie a vodu. Nakoniec majú utierky z mikrovlákna a dlhšia životnosť na akúkoľvek inú látku. Aj keď sú nákupy často drahšie, nakoniec sú ziskovejšie. Preto sa predpokladá, že budú schopné prejsť 200 až 500-krát v stroji pred stratou účinnosti posledných niekoľko rokov.

Ako správne používať utierky z mikrovlákna?

Teraz, keď poznáte jedinečné vlastnosti utierok z mikrovlákna, mali by ste vedieť, ako ich dobre používať. Takže na odstránenie prachu sa používajú sucho, jednoducho. Na druhej strane, určité čistenie vyžaduje navlhčenie utierky z mikrovlákna. Ide napríklad o odstránenie prachu, ktorý uviazol na povrchu alebo škvrne. Je preto dôležité spravodlivé navlhčite mikrovlákno, Do voňavej domácnosti je možné pridať niekoľko kvapiek éterických olejov. Utierky z mikrovlákna tiež umožňujú čistenie okien.

Správne zloženie utierok z mikrovlákna

Dávajte pozor, aby ste si nevybrali príliš lacné utierky z mikrovlákna. Nízke ceny sú skutočne atraktívne, ale často sa ocitnete s menej účinným a menej odolným mikrovláknom v priebehu času.

Vždy radšej vyberajte obrúsky husté mikrovlákna ktorých okraje boli spojené, aby sa udržal v dobrom stave. Skontrolujte tiež, či je dobre zložený polyamid (najmenej 30%) a z polyester, bez ohľadu na ich veľkosť.

Utierky z mikrovlákna vhodné na rôzne čistenie

Rôzne typy tkania mikrovlákien zodpovedajú špecifickému použitiu utierok. Takže utrite jemné mikrovlákno je ideálny na čistenie jemné a krehké povrchy, Utierka hrubšie mikrovlákno je ideálny na efektívne čistenie podlahy, Nakoniec, viacúčelové utierky z mikrovlákna vám umožní prekonať akékoľvek škvrny, Balenie najčastejšie špecifikuje použitie, pre ktoré je tkanina z mikrovlákna určená.

Údržba utierok z mikrovlákna

Utierky z mikrovlákien sa musia pravidelne čistiť, aby si zachovali všetky svoje vlastnosti. Ich údržba je veľmi jednoduchá: stačí umyte ich teplou vodou, ručne alebo strojom. Dávajte si však pozor, aby ste na umývanie utierok z mikrovlákna nepoužívali bielidlo ani aviváž, čím sa zníži ich účinnosť.