Krátko

Ako sa vyhnúť gýču vo vianočnej výzdobe?

Ako sa vyhnúť gýču vo vianočnej výzdobe?

Harmonizujte farby

Toto je najdôležitejšie pravidlo pre úspešná párty dekorácie, a to nielen na Vianoce, navyše: ak to nie je výslovne žiaduce, vyhýbame sa dúhovému efektu. Na zjednodušenie postupu sa riadime jednoduchým princípom prijatia maximálne dvoch alebo troch farieb a nie viac ako dvoch živých farieb, pokiaľ nezvolíte monochromatický režim. Napríklad? Červené, zelené a drevo na tradičné Vianoce, áno. Červená, biela a zlatá, modrá a strieborná, rovnaká ... Červená, zelená, modrá, zlatá, drevo a striebro naraz, lepšie sa im vyhnúť.

Odtiene spočíva vo výbere škály farieb a priľnavosti k nim, v takom prípade môžeme odmietnuť väčší počet odtieňov. Napríklad odtiene teplých tónov dokážu zmiešať hnedú farbu, meď, zlato a drevo, ale nemali by sme pridávať modrú alebo ružovú! V každom prípade, keď sa obávame nesprávneho postupu, necháme bok po boku viacfarebné vianočné ozdoby, či sú girlandy alebo gule, a držíme sa farieb, ktoré nie sú príliš honosné.

Tvrdenie svetla

Svetlo by malo sledovať nielen farebnú schému, ale malo by sa vyhnúť aj bledým a nadmerným žiarovkám. Tajomstvo úspešnej vianočnej výzdoby bez toho, aby upadla do gýča, to sú mäkké tlmené svetlá Namiesto neónového efektu supermarketu: áno, môžete množiť svetelné girlandy, pokiaľ ich vyberiete v teplých farbách, vypnite stropné svetlo ... a vyhnite sa rôznofarebným girlandám, ktoré je príliš ťažké integrovať.

Správny tip? Sviečky, samozrejme, ľahšie hromadia sa bez gýčového efektu ako svetlá rozprávok. Najmä preto, že existujú vo verziách LED, tak bezpečné, zavesiť na strom alebo dať na stoly. Výberom LED v teplých farbách opakujeme!

Zamerajte sa na cieľové materiály

Nikto nehovorí inak, niektoré materiály podporujú gýčový efekt zatiaľ čo iní to zmierňujú. Na čele vinníkov je všetko, čo svieti, od trblietky po kovové efekty ... Nehovoríme vám, aby ste ich odstránili, buďte opatrní, jednoducho ich obmedzte podľa svojho gýčového potenciálu: zlaté predmety prechádzajú oveľa ľahšie ako trblietky farebné.

Pokiaľ ide o temperovanie alebo modernizovať vianočné dekorácie Aby sme bojovali proti príliš veľkému množstvu surovín, nie sú si rovní: drevo, kameň, kov, osievame predmety a predmety jednoduché a rafinované. Dúhový anjel bude vždy vyzerať menej gýčom položeným na kmeňových listoch surového dreva, ako je ušľachtený na vyšívanom obruse!

Dávkovač!

Najkrajší tip a úspešná vianočná dekoráciaV konečnom dôsledku je to opatrenie. Nejde o to vyhnúť sa všetkým príliš typickým prvkom, pretože malá dávka gýča je tiež súčasťou tradičných Vianoc. Niet pochýb o úteku pred všetkými cherubínmi, sobmi, sánkami, Santa Clausom alebo hviezdami! Radšej sa zameriavame na obmedzovanie akumulácie ich distribúciou v priestore a / alebo ich harmonizáciou vo farbe, aby sme sa vyhli prebytku.

Ďalší príklad? V a 100% biela vianočná dekorácia, minimalistická strana umožňuje viac hlúpostí vo formách a materiáloch. Na druhej strane v červenej a zelenej dekorácii budeme mať tendenciu pozerať sa na seba výberom jednoduchších tvarov a väčšieho množstva surovín. Si tam? Zdobiť!