Krátko

Ako čistiť maľované steny?

Ako čistiť maľované steny?

Dobré reflexy na čistenie natretej steny

Prvý krok pri čistení, ktorý nezanecháva žiadne stopy, súpis. čo druh farby zakrýva steny? Saténové a lesklé farby sú takmer vždy umývateľné, matné farby menej často. V tomto prípade vyžadujú väčšiu jemnosť, aby sa zabránilo videniu farby stien. Farby na vodnej báze sú tiež krehkejšie ako farby na báze vinylu alebo oleja.

Mimochodom, sú tieto úlohy alebo starnutie? škvrny na maľovaných stenách je možné vyčistiť, ale biela farba, ktorá v priebehu času žltne, ťažko nájde rovnomernú belosť. Je lepšie naplánovať nový náter! V každom prípade, vyčistite maľovanú stenu je gesto, ktoré sa má vykonať opatrne, bez toho, aby sa príliš drhlo a so širokými pohybmi zdola nahor, pri bolesti spôsobenej zanechaním stôp alebo odlupovaním farby.

Ako vyčistiť umývateľnú stenu

Je maľovaná stena umývateľná? Dobrá správa, toto je najjednoduchšie riešenie. Dali sme si rukavice do domácnosti, zmiešame liter vlažnej vody s malou pohárom sódy alebo dávkou saponátu. Zostáva už len ponoriť do neho špongiu a potom začať pracovať, čistenie steny zdola nahor, Keď sa vyčistí asi jeden meter štvorcový, opláchnite čistou vodou, utrite čistou utierkou a pokračujte ďalej. Je pravda, že to bude vyžadovať čas a úsilie, ale výsledok je vo všeobecnosti na úlohe a riziku zanechania stôp veľmi nízky.

Ako vyčistiť nevymývateľnú maľovanú stenu

Buďte opatrní, komplikuje sa to nemývateľná maľovaná stena, čistenie môže potenciálne napadnúť farbu, a preto zanecháva stopy. Teoreticky sa preto vyhýbame čisteniu nemývateľnej maľovanej steny! Na druhej strane, v prípade úlohy spočíva prostriedok nápravy starej matky spočívajúci v tom, že sa polovica zemiakov rozdelí na polovicu, škrob ich niekedy postačí na ich odstránenie, a potom ich jemne utrite handrou namočenou vo vode. Pre modernú verziu vyskúšame kúzelnú špongiu, vždy jemne a zdola nahor. A ako poslednú možnosť si môžete vyskúšať výstrel z ďasna, opäť s najväčšou pochúťkou.

Ako vyčistiť morenú maľovanú stenu

Poznáte princíp, každá úloha má svoje riešenie ... za predpokladu, že budete postupovať ďalej umývateľná maľovaná stena pretože pri riziku krehkosti farby sa všetko skomplikuje! Na vhodnú farbu metylovaný lieh napáda škvrny od farby atramentu, kávy alebo čaju. Stopy sadzí alebo čierne stopy sa odstránia pomocou zmesi vlažnej vody a saponátu. Škvrny na vlhkosť sa ošetrujú bielym octom. Pokiaľ ide o mastné maľované steny v kuchyni, obnovujú sa pomocou zmesi vody a jedlej sódy.