Podrobne

5 tipov na čistenie vašich dverí

5 tipov na čistenie vašich dverí

1. Na čistenie bielych dverí

Každý vie, že biela je chaotická. Dvere, nábytok, biele steny, vyžadujú dvojnásobnú údržbu. A to platí o to viac, keď máte malé deti, ktoré všade dávajú ruky (nie vždy veľmi čisté) a zanechávajú stopy na svojej ceste. Bez započítania stôp pocitu plsti alebo farby pre tie najkreatívnejšie ... Stručne povedané, často musíte ísť za nimi, aby ste vyčistili tieto biele povrchy (pôvodne). Dať nový život bielym dverám, nič jednoduchšie ako tento tip prenášaný našimi babičkami: nakrájajte zemiaky na polovicu a trite s nimi. Opláchnite čistou vlhkou špongiou a škvrny sú preč! A ak skutočne, po niekoľkých rokoch máte dojem, že vaše dvere sú sivé, nič vám nebráni v žehlení malej farby na ich osvieženie. A nezabudnite dezinfikovať a vyčistiť rukoväte!

2. Pre drevené dvere

čistenie drevených dverí sa musí robiť pravidelne. Ak majú vaše dvere rovný povrch, stačí v rohoch odstrániť všetok prach a potom ich očistiť niekoľkými kvapkami čistiaceho prostriedku a horúcej vody a jemne trieť neabrazívnou špongiou. Ak sú vaše dvere vyrezávané, trvajte na rohoch, aby ste odstránili čo najviac nečistôt. Potom dôkladne opláchnite, aby ste odstránili zvyšnú umývaciu kvapalinu. Potom dvere napoly otvorte a obrysy a hrany vytvorte navlhčenou tkaninou alebo špongiou. Špongiu z času na čas opláchnite, aby sa nečistoty nerozprestierali po celom dverách. Rukoväte opäť dobre čistíme.

3. Pre vstupné dvere

Predné dvere sú určite najšpinavšie dvere a najmä vonkajšia strana, nepretržite vystavená nepriaznivému počasiu (chlad, sneh, vietor, horúce počasie atď.). pre čistenie a údržba dverí oceľ, hliník alebo PVC, je to oveľa jednoduchšie ako drevené dvere. Vyhýbajte sa čo najväčšiemu množstvu žieravín, ako je acetón alebo bielidlo, ktoré by mohli poškodiť vaše dvere, a jednoducho uprednostňujte horúcu vodu a mydlo jemným trením špongiou. Dvere samozrejme opláchnite a potom ich riadne utrite. Ak máte drevené dvere, bude to vyžadovať prísnejšie pravidlá. Najskôr odstráňte všetok prach a pavučiny, ktoré už boli nainštalované. Potom ich pravidelne čistite mydlom a horúcou vodou a pokiaľ ste tak ešte neurobili, natrite ich lakom, aby ste ich ochránili pred otrasmi, teplom, chladom, ale tiež zvieratka.

4. Pre dvere skrine

Či už je to biela, sivá alebo čierna dvere skrine majú tiež nárok na malé pravidelné čistenie. Často stačí čistiaca handrička, ale môžete ju tiež jednoducho vyčistiť mydlom a vodou. Votrite vnútornú časť, rukoväť, obrysy i vonkajšiu časť vášho šatníka, aby ste obnovili svoj lesk. Tam, kde potrebujete vyčistiť skrinky, určite bude v kuchyni. Aby bola vaša kuchyňa žiarivá, nezabudnite na údržbu svojho nábytku, a teda aj skriniek!

5. Sklenené dvere

Okná v zátokách boli v posledných rokoch na vzostupe a dodávajú moderným interiérom veľmi dizajnérsky vzhľad. Pokiaľ ide o čistenie sklenené dvere týmto sa tiež myslia sprchové zásteny v kúpeľniach. Na čistenie okien vo vašej zátoke použite špeciálny sprej na okná. Sprejujte svoje povrchy týmto výrobkom a ak je to potrebné, utrite ich handrou (najlepšie mikrovlákna) alebo stierkou, aby ste odstránili špinu. To isté platí pre obrazovku sprchy, s výnimkou jednej veci: na rozdiel od okien vo vašej záhrade sa na obrazovke sprchy hromadí vápenná váha, ak ju pravidelne neudržujete. Na tento účel nastriekajte teplý biely ocot na povrch a potom trite špongiou alebo handrou, aby ste dôkladne vyčistili sklo. Opláchnite stenu vodou a voilou! Aby ste predišli znečisteniu steny, utrite stierku každý deň po sprche, aby ste zabránili stagnácii vody a jej premene na vodný kameň.