Krátko

Ako udržiavať koberec z ovčej kože?

Ako udržiavať koberec z ovčej kože?

Mäkkosť

Bude to skutočne potrebnépostupujte opatrne aby nedošlo k poškodeniu peknej ovčej kože pri zabezpečení efektívnej údržby. Je to skutočne a krehký a prírodný materiáls ktorými sa vždy musí zaobchádzať najväčšia starostlivosť.

Syntetické alebo prírodné?

Pred začatím čistenia kobercov skontrolujte, či je syntetická alebo prírodná ovčia koža, V skutočnosti druhý krehkejšie, požiada vás o ďalšie preventívne opatrenia.

Pravidelná údržba

Najprv myslieť pravidelne čistite koberec z ovčej kože. Niekoľko jednoduchých gest vám umožní udržať tvar v dlhšom stave. Takže raz alebo dvakrát týždenne, opatrne vysajte koberec starať sa o dobre rešpektujte smer vlasov aby nedošlo k jeho poškodeniu.

Používajte čas od času karta abyodstráňte vláknaa tak umožnia vašej ovčej koži udržiavať krásny vzhľad. Zamyslite sa aj nad tým pravidelne vyberajte koberec z ovčej kože umiestnením von, v tieni, pre dobré vetranie vlákien. Tento malý trik mu zaručí zachovanie plného objemu.

Odstráňte úlohu

Hneď ako sa objaví úloha, jemne to trieť s vlhkú handru alebo špongiu a Mydlo Marseille, Potom opláchnite a vlhká žínka a nech to uschnúť koberec bez toho, aby ste ho vystavili slnku alebo inému zdroju tepla. Potom nájdete čistá ovčia koža

Odstráňte nepríjemné pachy

Koberec z ovčej kože môže skončiť rozdávaním nepríjemné pachy, zmes nečistôt a zvieracej kože, najmä ak na ňu pravidelne chodíte. Ak sa objavia takéto pachy, posypať na koberci z ovčej kože jedlá sóda. Počkajte asi 12 hodín s cieľom poskytnúť produktu čas na konanie potom opatrne vysajte koberec, vždy v smere vlasov. Zlý zápach bude iba zlou pamäťou.

Vyberte si správne produkty

Údržba, a najmä čistenie z koberca z ovčej kože, vyžadujú použitie veľmi špecifické výrobky, Preto je vhodné uprednostniť a pranie špeciálnej vlny ktoré jemne ošetria vlnu vášho koberca. Pokiaľ ide o spodnú stranu vášho koberca, časť pokožky, odporúča sa použiť a špeciálny výrobok, ktorý nepoškodzuje kožu, V každom prípade, zakázať všetky chemikálie alebo detergenty to by poškodilo ovčiu kožu.

Umývanie

Môžete umyte si koberec z ovčej kože rukou a strojom, V prvom prípade začnite namočením koberca dovnútra kúpeľ vlažnej vody a špeciálneho čistiaceho prostriedku na vlny, Tento krok pomáha zmäkčiť všetky nečistoty. Potom si vyčisti ovčiu kožu podľa smeru vlasov ich dobre vyčistite a odstráňte všetky nečistoty.
Pranie v práčke mal by zostaťpríležitostný a na a maximálna teplota 30 stupňov. Nepoužívajte funkciu odstreďovania vášho stroja. To vám umožní zachovať krásu a pružnosť ovčej kože.
 

Sušenie

Prírodný koberec z ovčej kože nesušte v sušičke ! Bola by to pre neho skutočná katastrofa! Ovčia koža by mala vždy vyschnúť izbová teplota, Koberec môžete umiestniť vonku, vždy dovnútra miesto v tieni, Slnko má skutočne tú nevýhodu, že mení farbu ovčej kože.

Lisovanie

Ak sa napriek všetkým týmto tipom stále obávate, že sa pustíte do čistenia svojho ovčieho koberca zo strachu, že ho poškodíte, neváhajte ho zveriť čistiacemu zariadeniu. Tento profesionál má všetky produkty a know-how ktorá vráti vašej ovčej koži všetku jej krásu a jemnosť.