Informácie

Video: postavte zelenú stenu

Video: postavte zelenú stenuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chcete si na záhrade postaviť zelenú stenu? Zaujíma vás, ako pestovať kvety vertikálne? Krajinárka Stéphanie Taffin vám ukáže postup, ktorý musíte dodržať. Jeho technika je jednoduchá a efektívna, používa praženie a sfhagnum a nevyžaduje žiadne špeciálne schopnosti. Okrem toho si zelená stena vyžaduje malú údržbu. Či už ste skúseným záhradníkom alebo začiatočníkom, neváhajte sledovať jeho rady týkajúce sa videa!

Pozrite si video

Štruktúra zelenej steny

Najprv musíte tvarovať plot. Bude tvoriť štruktúru vašej zelenej steny. Vystrihnite ju a preložte, aby ste vytvorili pevný štvorec, s dostatkom priestoru uprostred na prehĺtanie sfhagnum. Pred veľkorysým naplnením štvorca ho namočte do vody a potom ho vyžmýkajte. Mokré, bude ľahšie pracovať.

Výsadba

Akonáhle je váš štvorec plný sfagánu, je čas ísť na výsadbu. To sa deje v „holých koreňoch“. To znamená, že rastliny by sa mali zaviesť do machu bez rašeliniska. Zoberte rastlinu a oddeľte ju od kvetináča. Potom odstráňte zeminu, ktorá obklopuje jej korene. Najprv ručne alebo pomocou malého nástroja na zoškrabanie a nakoniec ich namočením do vody. Táto operácia umožňuje ich lepšie opláchnutie a zachovanie iba srsti rastlín. Ťažká časť je hotová! Musíte len vykopať malú dieru v rašelinisku, aby ste vložili korene rastliny. Akonáhle ho pošmyknete, utiahnite sphagnum jemným zhutnením. Opakujte s niekoľkými rastlinami, aby ste celú svoju kvetinu kvetili. Pre informáciu, obyčajne existuje okolo tridsať rastlín na meter štvorcový. Stačí si naskladať štvorce mriežky, aby ste vytvorili peknú zelenú stenu. Jedinou potrebnou údržbou je pravidelné zavlažovanie. Teraz máte kľúče na pripevnenie krásnej zelenej steny do vašej záhrady. Príležitosť vyhodiť sivé betónové steny a ešte viac zafarbiť svoje priestory! Nájsť Zostavte zelenú stenu na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.