Krátko

Výukový program: Ako vyrobiť konkrétne hrnce pre sukulenty?

Výukový program: Ako vyrobiť konkrétne hrnce pre sukulenty?

Materiál

  • cement
  • Staré kartónové alebo plastové obaly v požadovanom tvare: poháre na zmrzlinu, kartóny na mlieko alebo rezané plastové fľaše ...
  • Plastový kelímok alebo akýkoľvek iný valcový predmet menší ako kvetináče: použije sa na vykopanie miesta pre sukulenty
  • Nádoba na prípravu zmesi
  • Rastlinný olej
  • Rezačka
  • Jemnozrnný brúsny papier

Krok 1: pripravíme cement

Prvý krok pre vyrobiť konkrétne hrnce, pripraviť cement. Pretože hovoríme o betóne pre efekt, ale skutočný betón je stavebný materiál na báze cementu a vo dekorácii je oveľa ľahšie s ním byť spokojný. Z vizuálneho hľadiska je výsledok rovnaký. Pokyny sa preto jednoducho dodržiavajú tak, že sa cement mieša s vodou v nádobe určenej na tento účel, až kým sa nedosiahne hustý prípravok.

Krok 2: pripravíme formu

Príprava formy znamená potiahnutie olejom, aby sa zabránilo prílišnému zlepeniu cementu. Nie je potrebné sa klamať, vo väčšine prípadov bude ľahšie rozrezať pleseň na nerozvinuté, a preto je výhoda použitia starého jednorazového obalu ... ale dve preventívne opatrenia sú lepšie ako jedno, takže ideme na to olejom a celú vnútornú časť formy natierame kefou, potom aplikujeme rovnaké ošetrenie na vonkajšiu stranu šálky.

Krok 3: nalejte a kopajte

Cement je pripravený, aj forma? Nalejeme prvý do druhého a naplníme sa iba do polovice. Potom uchopíme pohár alebo inú menšiu formu, aby sme zasunuli stred veľkej formy bez toho, aby sme šli dole: je to táto dutina, ktorá umožní umiestnenie sukulentná rastlina a jeho zem. Musí preto vytvoriť dostatočný priestor pre rastlinu, pričom musí mať na bokoch a spodku budúceho kvetináča niekoľko centimetrov betónu. Ak je to potrebné, pridáme do formy cement po vložení pohára a do neho pridáme váhu, aby sme sa vyhli vyniknutiu.

Krok 4: nechajte ho vyschnúť

Akonáhle je forma dobre vyplnená, míňate nožom alebo špachtľou okolo okrajov, aby ste odstránili prebytočný cement. Potom všetko nechajte uschnúť podľa pokynov na obale: vo všeobecnosti asi 72 hodín od zdrojov tepla.

Krok 5: rozložte a ozdobte

Keď je cement úplne suchý, je čas rozvinúť sa. Väčšina pacientov bude postupovať opatrne pri pokuse o odstránenie formy. Ostatní pôjdu priamo do rezačky, odrezaním formy sa uvoľní cementový hrniec, Akonáhle je zadarmo, zostáva iba vyladiť: priechod brúsneho papiera na okrajoch a okrajoch zjemní, natrie alebo voskuje, ak uprednostňujete ultra-surovú stranu betónu , je to pripravené. Všetko, čo musíte urobiť, je rastlina!