Krátko

Ako správne udržiavať kamenný dom?

Ako správne udržiavať kamenný dom?

Údržba kamenných múrov

Steny alebo podlahy, obklady z prírodného kameňa sa musia pravidelne čistiť, aby boli čo najdlhšie chránené. Najskôr môžete začať používať vysávač, aby ste sa zbavili prachu a sadzí nahromadených v kameni.

Potom môžete zárezy vyčistiť tvrdou nylonovou kefou. Pre efektívnejšie čistenie zvážte namočenie kefy do roztoku teplej vody a jedlej sódy alebo kryštálov sódy. Čierne mydlo je tiež veľmi efektívne pri čistení starých kameňov! Ak napriek všetkým pokusom zostanú vaše kamenné steny špinavé, stačí zavolať odborníka a vyčistiť ich brúskou. Vo všetkých prípadoch, pretože prírodné kamene sú celkom porézne, je dôležité ich chrániť prípravkom proti škvrnám a vode.

Pokiaľ ide o vonkajšie steny, môžete si vybrať z troch techník čistenia: vysokotlakový čistič, pieskovanie a laserové čistenie. Opäť nechajte odborníkov, aby to urobili, a neponáhľajte sa do tak veľkého manévru bez toho, aby ste vedeli, čo robíte.

Správne riešenie pre každú úlohu

Chcete vyčistiť škvrny zabudované do kameňa? Existujú tipy na čistenie v závislosti od pôvodu úloh. Napríklad na odstránenie mastnoty stačí naniesť savú handričku, cez ktorú môžete prejsť železom. Teplo absorbuje škvrnu na tkanine.

Ak sú vaše úlohy vápencového alebo kyslého pôvodu, môžete si pomôcť s trochou octu. Upozorňujeme, že s octom sa musí zaobchádzať opatrne, pretože je žieravý. Preto by ste mali kamene po použití prípravkov na odstraňovanie vodného kameňa vždy dobre opláchnuť.

Úlohy súvisiace s plesňami sa musia rýchlo dezinfikovať. Môžete použiť zmes vody a bielidla, ale po dokončení čistenia je najlepšie kamene dobre opláchnuť.

Čomu sa absolútne vyhnúť

Aby ste predišli poškodeniu kameňa vašich náterov, je potrebné zakázať určité výrobky alebo nástroje! Toto je prípad parného čističa. Príliš silný, má tendenciu útočiť na kĺby, a preto umožňuje ľahšie prenikanie nečistôt. Podobne sa neodporúča používať bielidlo na akomkoľvek kameni. Dozviete sa viac o charakteristikách vášho kameňa skôr, ako sa pustíte nepárne! Naša rada: bielidlo nastriekajte na studený, nie horúci kameň. Na vonkajšie použitie počkajte, kým sa kamene ochladia ...