Články

4 veci, ktoré by ste mali vedieť pri inštalácii solárnych panelov doma

4 veci, ktoré by ste mali vedieť pri inštalácii solárnych panelov doma

1. Predpisy, ktoré treba poznať

Predtým, ako uvažujete o takomto projekte, musíte vedieť, či je možné nainštalovať solárne panely vo vašej domácnosti alebo nie. Priblížte sa k svojej radnici a zistite, aké sú predpisy vašej obce, ako aj zákon o územnom plánovaní, od ktorého ste závislí. Môžete tiež požiadať o radu riaditeľstvo departementálneho územia (DDT). V prípade novej výstavby musí byť inštalácia solárnych panelov uvedená v stavebnom povolení. Ak je váš dom starou budovou, pred začatím budete potrebovať pracovné povolenie.

Užitočné informácie: Ak žijete do 500 metrov od historickej budovy, váš projekt môže byť zamietnutý.

2. Správne odhadnite svoju spotrebu

Predajcovia fotovoltaických panelov sú dobre zavedené. A veľmi často im chýbajú údaje na propagáciu ich výrobkov. Aj keď solárne panely majú veľa výhod, očakávané výhody môžu závisieť od viacerých faktorov. Týmto chceme povedať, že čísla zodpovedajú všeobecným štúdiám. Z tohto dôvodu vám odporúčame vykonať energetický audit podľa vášho biotopu, regiónu, použitia a sklonu vašej strechy. Týmto spôsobom budete môcť odhadnúť svoje skutočné potreby a zároveň obmedziť energetické straty.

3. Rôzne typy inštalácie

Inštalácia solárnych panelov však nie je taká jednoduchá, hoci sa dá urobiť bez pomoci odborníkov. A z dobrého dôvodu to záleží na konfigurácii vášho ubytovania. Z tohto dôvodu vám odporúčame obrátiť sa na odborníkov, ktorí nie sú kutilmi. V každom prípade si uvedomte, že solárne panely sú pripevnené rôznymi spôsobmi, konkrétne:

  • integrácia do budovy: jedná sa o najestetickejšie riešenie a riešenie, ktoré vyžaduje najviac práce. Spočíva v integrácii panelov priamo na strechu. Inými slovami, solárne panely nahradia strechu a musia ju utesniť.
  • integrácia v superpozícii: fotovoltaické panely sú jednoducho umiestnené nad strechou. Výhodou tohto typu inštalácie je to, že sa dá dosiahnuť na väčšine striech, či už plochých alebo šikmých.
  • na zemi: ak si budete priať, môžete nainštalovať svoje solárne panely na zem. Aby ste to však dosiahli, mali by ste vedieť, že nariadenia nie sú rovnaké ako v predchádzajúcich prípadoch. Napríklad vyrobenú elektrinu možno predať spoločnosti EDF iba na základe verejnej súťaže. Čo znamená, že ak sa odmietne, musíte spotrebovať všetku energiu a byť v vlastnej spotrebe.

4. Financovanie a pomoc

Od roku 2000 má štát vôľu zriadiť početné dotácie, aby povzbudil Francúzov, aby prešli na solárnu energiu. Medzi pomôcky týkajúce sa inštalácie solárnych panelov patria:

  • ECO-PTZ: ekologická pôžička s nulovou sadzbou v roku 2019 umožňuje financovať ekologické renovácie. Táto suma môže pomôcť až do výšky 30 000 EUR a do maximálnej výšky 10 000 EUR za ubytovanie v kondomínii.
  • Bonus na vlastnú spotrebu: prezývaný za energetickú prémiu, jeho cieľom je podporiť vlastnú spotrebu od mája 2017. Týka sa to solárnych panelov inštalovaných paralelne so strechou, modelov pripevnených na plochej streche alebo modelov, ktoré plnia svetelnú funkciu. , opláštenie, slnečné zatienenie, zábradlia, slnečník, pergoly alebo záclony. Pomoc sa môže líšiť od 90 do 400 EUR v závislosti od výkonu vašej inštalácie.
  • DPH zo solárnych panelov: z toho môže mať úžitok iba obydlené (a neprofesionálne) bývanie. Toto množstvo sa pohybuje od 10 do 20% v závislosti od veľkosti a výkonu vašich fotovoltaických panelov.
  • Miestna pomoc: všetko záleží na tom, kde žijete, pretože miestna pomoc závisí od miestnych orgánov. Požiadajte o práva na svoju radnicu alebo na oblasť informačnej energie (EIA) vo vašom regióne.
  • ANAH: Cieľom Národnej agentúry pre bývanie je bojovať proti chudobe v palivách. Preto ponúka strop zdrojov pre skromné ​​príjmy, ktoré chcú vykonávať práce na renovácii energie. Projekty môžu byť niekedy financované až do výšky 90%!