Informácie

Akú veľkosť postele si vyberiete pre svoju spálňu?

Akú veľkosť postele si vyberiete pre svoju spálňu?

Rôzne veľkosti postelí

V obchode existuje niekoľko štandardných veľkostí postelí, ktorých rozmery sa líšia:

  • Kokos alebo detská postieľka: 60 x 120 cm
  • Detská postieľka: má niekoľko rozmerov, konkrétne 70 x 140 cm, 70 x 160 cm alebo dokonca 90 x 190 cm.
  • Jedno lôžko alebo miesto: 90 x 190 cm. Nachádza sa hlavne u detí starších ako 6 rokov, adolescentov a mladých dospelých.
  • Manželská posteľ: 140 x 190 cm (alebo 200 cm). Je to najbežnejšia posteľná bielizeň, aj keď väčšie modely majú tendenciu sa rozširovať.
  • Posteľ kráľovnej: 160 x 190 (alebo 200 cm). Na druhej strane je veľkosť Queen, ktorá je rovnaká ako štandardná posteľ, širšia a ponúka väčšie pohodlie pre ľudí spiacich ako pár.
  • King size bed: 180 x 200 cm. Je to nutnosť pohodlia! S rovnakou šírkou majú duo pražce každý priestor a môžu zaspať bez toho, aby rušili druhého alebo boli v rozpakoch!

Posteľ prispôsobená typu vášho tela

Hovorí sa, že každý z nás vykonáva v priemere 30 až 40 pohybov za noc. A výsledok? Ak sú v posteli dvaja z nás, je lepšie naplánovať jednotlivé priestory pre každú z nich. Štúdie zároveň ukazujú, že veľkosť postele môže ovplyvniť kvalitu spánku a nočného prebudenia. Toľko dôvodov, ktoré robia rozmery postele, je dôležitý detail.

Vo všeobecnosti je vždy lepšie mať väčší model ako príliš malý. Nezabudnite, že na zaistenie optimálneho pohodlia je dĺžka postele o 15 až 20 cm dlhšia ako je veľkosť podvalov (najväčšia priorita má, samozrejme). Pružina boxu a matrac sa musia dať integrovať do rámu vašej postele. Z tohto dôvodu vám odporúčame zvoliť modely o 2 cm menšie, ako sú uvedené rozmery.

Nemáte vôbec rovnakú morfológiu ako váš manžel (zvlášť významný rozdiel v hmotnosti)? Prečo si vybrať dve matrace na vytvorenie oddelených postelí? Čo byť spolu, keď ste nezávislí!

Posteľ prispôsobená vašej izbe

Ak rozmery postele musia závisieť od vašej morfológie, musí sa tiež určiť podľa priestoru, ktorý máte v spálni. Prvé pravidlo, ktoré treba pamätať, je pravidlo premávky. Aby ste nenarušili vaše príchody a odchody, je vhodné zabezpečiť okolo postele aspoň 50 až 60 cm. Zabudnite na veľkosť Queen v miestnosti menšej ako 12 m². Pokiaľ ide o veľkosť kráľa, môže prekvitať iba v miestnosti s minimálnou plochou 16 m²!