Podrobne

Všetko o kvetinovej lúke

Všetko o kvetinovej lúke

Trendy sa vyvíjajú smerom k návratu k prírode a to je dobré. Keď sa ekológia stáva čoraz dôležitejšou, je stále žiaduce pokračovať v zalievaní, kosení a používaní hnojív a prostriedkov na ničenie buriny pre trávnik? Lúka naopak nevyžaduje hnojenie ani zalievanie a priťahuje mnoho pomocných látok. Ich prítomnosť je prospešná pre vašu záhradu, ktorá bude iba krajšia a zdravšia.

Slovo o biodiverzite

Lúky podporujú ekologickú rovnováhu vašej záhrady. Čím väčšia bude rozmanitosť rastlinných druhov, tým bude podporovaný menší vývoj škodcov (húsenice, vošky, slimáky atď.), Pretože sa zvýši aj populácia ich prirodzených predátorov (vtáky, vážky, lienky, plazy atď.). Zároveň sa vo veľkom počte opeľovačov (včely, čmeliaky, motýle atď.) Vráti, aby zhromaždili ovocné stromy, zeleninu a kvety.

Rôzne druhy lúk

Lúky sa skladajú v rôznych pomeroch tráv, strukovín, jednoročných a dvojročných trvaliek, vrátane niektorých messicolov (čučoriedok, makov, chryzantém ...). Prvý typ prírodnej lúky je ten, ktorý necháte usadiť sa „zabudnutím“ na kosenie vašej pôdy. Uvidíte, ako sa tu darí množstvu hmyzu, a prídu tam nové kvety, ako napríklad kardamín, trojlístok, rebríček ... Ak nemáte dostatok kvetov pre svoj vkus, nič nebráni vám pri chôdzi v okolí, aby ste na konci leta priniesli späť nejaké miestne druhy zozbierané na svahoch alebo aby ste semená zozbierali. Ak nemáte trpezlivosť na experimentovanie s týmto prístupom, kvetinové lúky pre jednotlivcov sú k dispozícii v záhradných centrách. Inšpirácia z toho, čo rastie okolo vašej záhrady, je najlepším spôsobom, ako usmerniť svoje výbery. V opačnom prípade si vyberte tie, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou uspejú doma, v závislosti od prostredia, teplého, studeného, ​​mokrého alebo suchého.

Na akom type pôdy lúka rastie?

Kvitnúce lúky kvitnú na „chudobných“ pôdach. Chudobná pôda sa dá rozoznať podľa jej vegetácie: uprednostňuje rastliny, ako je šalvia, metla, gejša a modrák. Naopak, príliš bohatá pôda podporí rozvoj lístia a buriny na úkor kvetov. Ukazovateľom bohatej pôdy je prítomnosť žihľavy, rumu, svinia ... V tomto prípade bude mať lúka ťažkosti s diverzifikáciou a pravdepodobne nebude mať požadovaný účinok. Všimnite si, že dnes existujú lúky pre bohatú pôdu (ďatelina, mulica, blatouch, sedmokráska, cervík ...). Ak zasejete priamo na trávnik, budete ho musieť pazúriť a pomôcť mu opakovaním sejby, až kým nebude samostatná. Výsledky sú však často sklamaním.

Ako dávkovať sadenice?

Rešpektujte hustotu vyznačenú inak, že burina bude mať prednosť pred lúkou. Naopak, pri príliš silnom siatí riskujete, že budete svedkom javu ubytovania, to znamená, keď vidíte ležať lúku. Vypočítajte plochu pôdy, ktorá sa má pokryť, a pripravte gramáž na meter štvorcový. Spravidla je viac ako 10 g / m². Prasnice za behu. Ak sa to zdá byť príliš ľahké na to, aby sa dobre rozmnožilo, je možné do sadenice pridať piesok, ktorý mu poskytne malú konzistenciu, čo umožní rovnomernejšie rozloženie semien krížením stád.

Kedy zasiať?

Výsevné obdobie je zvyčajne od septembra do októbra pre trvalky, ktorých kvitnutie sa bude pohybovať od apríla do konca júna. V prípade jednoročných plodov sa bude siatie vykonávať od marca do júna a kvitnutie sa bude striedať od júna do októbra, čo si môže vyžadovať ľahké zalievanie.