Krátko

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o základnom kresle Emmanuelle

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o základnom kresle Emmanuelle

Najviac evokujúci z kresiel je on, aj ten najkultivovanejší. A pretože je to vintage, bohémsky, prírodný a ratanový, kreslo Emmanuelle sa vracia do čela dekorácie. Ak by sme využili príležitosť dozvedieť sa viac o dôležitom diele, len sa predviesť na ďalšom aperitíve?

1. Kreslo Emmanuelle je škandalózne

Pre tých, ktorí ho nenasledovali, je kreslo Emmanuelle pomenované podľa filmu Emmanuelle, erotického celovečerného filmu z roku 1974. Na plagáte filmu sa herečka Sylvia Kristel navíja na svoj prútený trón, oblečený v pančuchách, kúsku sukne a nič iného. Pokladničná skriňa, škandál v dobre premyslenej Francúzsku zo sedemdesiatych rokov a sírna vôňa pre a kreslo sa stalo kultom.

2. Kreslo Emmanuelle sa v skutočnosti nazýva Pomare

Pretože tomu verte alebo nie, toto ratanové kreslo existovalo pred Emmanuelle! Volali ho vtedy Kreslo Pomare, pomenovaná po poslednej kráľovskej rodine na Tahiti v 18. storočí. Na tomto trónovom kresle by zomrel princ tejto línie. Na polynézskom ostrove sa ešte stále nazýva Pomare, a nie Emmanuelle.

3. Kreslo Emmanuelle prešlo púšťou

Obrazne povedané, môžete počuť, ale po jej meteorickom úspechu v sedemdesiatych rokoch minulého storočia Emmanuelle kreslo viac ako stratilo svoj hviezdny status. Rovnako ako väčšina z sedemdesiatych rokov nábytok, dokonca sa stáva úprimne banálnym a končí na blších trhoch alebo v predaji garáží, aby tak vytvoril priestor pre minimalistický dizajn a modernitu ... donedávna. Niečo, zachránené.

4. Kreslo Emmanuelle je zapojené

Počas ságy to bolo nevyhnutné, v 2000. rokoch sa stal syrový a teraz nahrádza svoje miesto ikonický dizajn, Ďakujem za ratanový, vinobranie a bohémsky trend, ktorý z nich (znovu) urobil ich hviezdou. Výsledkom je, že to prijali všetci trendoví blogeri, Instagram to prisahá a všetky značky dekorácie ponúkajú svoj vlastný sklon.

5. Kreslo Emmanuelle je drahé

Keby to bolo možné nájsť kreslá z druhej ruky pred dobrými cenami pred niekoľkými rokmi návrat kresla Emmanuelle zvýšil ceny ojedinelých prípadov, ktoré zostávajú. Pokiaľ ide o nové, zobrazuje rozpočet až do zložitosti ratanových zvitkov, skutočnú úplne novú a jedinečnú sumu niekedy až do výšky niekoľkých tisíc eur.

5. Kreslo Emmanuelle má niekoľko tvarov

Princíp je vždy rovnaký: a ratanové kreslo v tvare trónu, s okrúhlou základňou a sedadlom, lakťovými opierkami, vysoko zaobleným rozšíreným chrbtom a jemnou pletenou čipkou z ratanu. Pokiaľ ide o zvyšok, záleží to na remeselníkovi, výrobcovi alebo dizajnérovi: vzory sa môžu meniť, výška a šírka operadla, hĺbka sedadla, rovnaká!

6. Kreslo Emmanuelle má perie

Alebo presnejšie prelamované perie z pávieho peria, tkané na jeho chrbte z ratanu, pre pôvodnú ázijskú verziu. Tomu tiež hovoríme Pomare vzoralebo názov samotného kresla, ktoré dnes v súčasnosti používajú rovnakí výrobcovia.

7. Emmanuelle kreslo dostane človeka

Nie, originál nie je jediný platný. Naopak, a Emmanuelle kreslo vyhrá nový život v nových farbách! Najdôležitejšie momenty? Pastely ošúchané, elegantné, nadčasové biele a tmavé farby, barokové aj priemyselné. Verte tomu alebo nie, ale čierne ratanové kreslo má svoj kus.

8. Kreslo Emmanuelle sa prispôsobí všetkým štýlom

Musíte sa len pozrieť na dekoratívne inšpirácie, aby ste sa presvedčili, kreslo Emmanuelle vie, ako robiť oveľa viac ako len sublimovať bohémska atmosféra, Naopak, je rovnako dokonalý v škandinávskej výzdobe ako etnický, exotický alebo džungľový, otrhaný šik alebo kokónovanie, pop ako čiernobiely, šik alebo cigán ... medzi ostatnými.

9. Kreslo Emmanuelle miluje aj vonku

Mali by sme sa vyhnúť tomu, aby celú zimu zamrzla pod 20 centimetrov snehu, ale ako všetci ostatní ratanové kreslá, kreslo Emmanuelle sa dokonale hodí na vonkajšie použitie. Rovnako tak svojím vzhľadom, ako aj svojím odporom! Čo dáva eleganciu na terasu a psa v záhradnom nábytku.

10. Kreslo Emmanuelle je prelakované

Keď máte šancu nájsť a vinobranie Emmanuelle kreslo na trhu s podkrovím alebo blchami za primeranú cenu, nie je potrebné robiť krížik s farebnou verziou. Ratanové kreslo je prelakované, stačí ho dobre vyčistiť, potom vynaložiť svoju trpezlivosť trpezlivosťou na vyfarbenie tisícov zvitkov, ktoré zvyšujú jeho pôvab!