Podrobne

Video: údržba bonsai

Video: údržba bonsaiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ste šťastným kupcom bonsai, ale už to začalo prejavovať známky únavy? Nerobte si starosti, nemusíte byť vždy na vine. Bonsaje sa zvyčajne dovážajú z Číny, kde sa pestujú nevhodne. Stéphanie Taffin, záhradná architektka, vám dá niekoľko rád, ako obnoviť farbu tým, že ho premiestnite ako prvé. Potom to bude stačiť na to, aby sa o ňu pravidelne staralo, rovnako ako o každú rastlinu. Postupujte podľa jeho rady, na videu!

Pozrite si video

Jedna veľkosť hore, jedna veľkosť dole

Najprv je nevyhnutné extrahovať bonsai z pôvodného kvetináča. Podklad často nie je vhodný a vedie k hnilobe, plesniam a vysychaniu, čo značne poškodzuje vašu rastlinu. Keď je bonsai mimo hrnca, očistite korene napríklad malým hrotom alebo vidličkou. Potom odrežte konce starých koreňov, aby ste pestovali nové. Ten bude účinnejší, bude piť lepšie, a tým bude rastlina oveľa viac nakŕmiť. Táto veľkosť uvedená nižšie je rovnako dôležitá ako klasická veľkosť uvedená vyššie.

Repot bonsai

Ak chcete repotovať svoje bonsaje, dôrazne sa odporúča zvoliť správny hrniec. Ak je to možné, nechajte kvetinu dýchať pomocou hrnca vyrobeného z prírodného materiálu, napríklad z pieskovca. Najprv umiestnite drôt, ktorý potom použije na stabilizáciu bonsai. Teraz je čas naplniť hrniec. Začnite s malou vrstvou drenáže. Tu Stéphanie používa puzolán. Hore do nej vložte trochu rašeliny a dokončite domácu prísadu: rašelinu, ktorú ste predtým namočili vo vode. Nakoniec vložte trochu substrátu. Stačí si len nainštalovať bonsaje a dávať pozor, aby ste korene položili, a naplňte kvetináč pôdou / sphagnum.

Na záver

Po dokončení presádzania môžete, rovnako ako Stéphanie, pridať trochu estetického vzhľadu tým, že mach umiestnite okolo základne vašej rastliny. Všetko, čo musíte urobiť, je zaliať bonsaje raz alebo dvakrát týždenne a prípadne urobiť nejaké základy, ak pôda zaschne príliš rýchlo. Teraz máte kľúče na údržbu stromu bonsai. Presádzanie je nevyhnutnou fázou, ktorá vám umožní udržať túto rastlinu s vami čo najdlhšie! Nájdite kultivujte a udržujte bonsai na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile. Niečo nové vo vašej záhrade a na vašom balkóne? Oslavujte návrat jari a uverejnite svoje fotografie na fóre