Podrobne

Ako udržiavať svoje vonkajšie zábradlie?

Ako udržiavať svoje vonkajšie zábradlie?

Vonkajšie balustrády sú vystavené nepriaznivému počasiu: vystavenie slnku, dažďu, vlhkosti, zmenám teploty ... Preto je potrebné ich pravidelne chrániť a renovovať, aby si zachovali všetku svoju krásu. Tu je niekoľko tipov, ako obnoviť svoje vonkajšie balustrády a zábradlia na najvyššie známky!

Kované zábradlie

Kované železo nie je ťažké udržiavať. Vyžaduje si však osobitné ošetrenie, ktoré môžete vykonať sami pomocou vhodného zariadenia. Začnite čistením rampy pomocou drôtenej kefy, aby ste odstránili stopy hrdze a špiny. Na túto úlohu je tiež veľmi vhodná hadica Emery, ale najúčinnejšia je tyčová kefa namontovaná na vŕtačke (najmä pre tyče). Vyčistite leštením leštiacou pastou a leštiacim kotúčom z plsti alebo bavlny. Nesnažte sa, aby váš balustrádový lesk žiaril, pretože kované železo je matný materiál. Ak je balustráda veľmi hrdzavá, je tiež možné ju po odstránení prikryť antikoróznym výrobkom, potom špeciálnou železnou farbou (skôr matnou ako lesklou). Predtým, ako začnete, skontrolujte najskôr počasie! Je dôležité pracovať v suchom počasí, ktoré nie je slnečné, pretože antikorózna farba by nemala príliš rýchlo schnúť.

Drevená balustráda

Tvrdí sa, že drevo, ušľachtilý a estetický materiál, je ťažké udržiavať. A priori, ktoré už nemusia byť vďaka mnohým existujúcim produktom, ktoré sa ukázali ako veľmi efektívne. Hrubo obrúste drevo alebo ho otrite, aby mohlo „dýchať“. Aby ste si zachovali jeho prirodzený vzhľad, môžete zakryť balustrádu špeciálnym ochranným olejom na drevo, ktorý výrazne obmedzí vzhľad strieborne šedej patiny. Naozaj, bez ohľadu na podstatu dreva, v priebehu času končí (sivé, UV ...). Ak je drevo veľmi sivé, môžete použiť triezvy (ktorý je väčšinou v práškovej forme), potom saturátor. Ten je druh živice, ktorá dodáva drevu jeho pôvodnú farbu. Spolu s týmito dvoma ošetreniami umožní váš zábradlia nájsť najprirodzenejšiu možnú pigmentáciu. Milovníci farieb sa rozhodnú pre špeciálnu farbu alebo škvrnu na drevo. Čím viac je naložené pigmentmi, tým viac bude drevo chránené (buďte však opatrní pri príliš tmavých farbách, ktoré drevo „zahrejú“). Na vaše kefy! Fotografie pre inšpiráciu alebo snívanie ... Objavte „Dekoratívne fotografie“