+
Komentáre

Kde sú šišky?

Kde sú šišky?

Aby ste nezískali diplom najlepšej mamy na svete, niektorí z vás sa nezmršťujú, niektorí z vás sú po vyrobení domácej zmrzliny pripravení investovať do výrobcu zmrzliny vafle. Myslím, že si blázon, ale som ochotný ti pomôcť pri výbere. Bude to o to jednoduchšie, pretože na francúzskom trhu sú, aspoň podľa mojich vedomostí, iba traja výrobcovia vafle (tj ak tento produkt priťahuje davy). Po otestovaní tohto druhu výrobku sa pri porovnávaní týchto strojov môžem spoľahnúť na technické špecifikácie a ceny. Tieto tri vafle na výrobu zmrzliny sa a priori nelíšia: všetky tri majú nastaviteľný termostat, dve smerové svetlá (jedno na predohrev a druhé na indikáciu dosiahnutia teploty), nepriľnavý povlak, ako aj príslušenstvo na vytvorenie jeho kužeľov. Aj keď sa zdá, že záujem o vafle so zmrzlinovým pohárom je obmedzený, možno ju použiť na prípravu iných dezertov, ako sú ruské cigarety, obkladačky alebo šálky.

Severin HA 2082

Toto je najnovšie, odkedy ho Severin práve uviedol na trh.
Je to najúspešnejší esteticky hovoriaci (ak môžeme hovoriť o estetike). Nie nevyhnutne najvýkonnejší (850 W), ani najúspornejší (32,99 EUR), má tú výhodu, že je vyrobený značkou dobre etablovanou vo Francúzsku, ktorá ponúka náhradné diely.

Clatronic HA 3277


Najmenej výkonný s výkonom 800 W a najdrahší (medzi 33 a 35 EUR), nemá výrobca oplatiek s kornetom veľa argumentov v jeho prospech. Je však jediný, ktorého priemer oblátky je známy (18 cm) a zdá sa, že je najmenší z týchto troch (1,3 kg).

Domoclip DOM 244


Naopak, Domoclip aspoň na papieri vyhráva všetky hlasy: je najsilnejším (1200 W) a predovšetkým najhospodárnejším (od 19 EUR). Na druhej strane sa jeho hmotnosť blíži 2 kg. Nakoniec, aj keď výrobok určite nie je francúzsky, spoločnosť je. Bude to (malé) kokosové ono dňa! Z troch žehličiek by som sa radšej pozrel na poslednú, pretože je to najlacnejšia a úroveň kvality rôznych modelov nevyzerá veľmi odlišne. Nehovoriac o tom, že tento druh domáceho spotrebiča má stále veľmi obmedzené použitie, a preto sa nebude používať každý deň, takže nie je potrebné doň vkladať príliš veľa peňazí.