Krátko

Video: rezanie izbovej rastliny

Video: rezanie izbovej rastliny

Ste jedným z tých ľudí, ktorí majú zelený palec, ale bohužiaľ nemáte záhradu, ktorá by naplnila ich túžby? Preto ste nútení ustúpiť na izbových rastlinách ... Stále to môže byť dobrý kompromis medzi záhradkárstvom a dekoráciou. Zostáva vidieť, ako rozmnožiť vaše izbové rastliny bez toho, aby ste ich museli neustále kupovať. Táto metóda sa nazýva odrezky a vysvetľuje nám Ophélie, záhradný tréner. Jednoduchý a efektívny, môže ho používať profesionál aj amatéri a ušetrí vám to od nákupu semien zakaždým, keď chcete, aby miestnosť predstavila nový závod. Postupujte podľa pokynov spoločnosti Ophélie pri videu!

Pozrite si video

Pripravte si rezanie

Na túto demonštráciu si Ophélie vybral rastlinu patriacu do rodiny begónií. Táto metóda sa však vzťahuje na mnoho ďalších kvetov. Potrebujete tieto prvky: - vašu rastlinu a stonku, ktorú ste sa rozhodli zobrať, - pohár vody, - strihacie nožnice, - už pripravenú nádobu, - presádzač alebo výsadbu. Najprv zoberte nožnice na prerezávanie, ktoré ste predtým dobre vyčistili. Vybratú stonku odrežte asi 20 cm od konca. Je to tvoje rezanie. Potom, čo ste si vzali, musí byť pripravený. Najskôr odrežte listy, ktoré môžu prísť do kontaktu s vodou, keď je stonka ponorená do pohára. Potom rez odrežte v skosení tesne pod uzlom (pochopte začiatok listu). Ponorte túto tyč do pohára vody. Po niekoľkých dňoch sa objavia korene.

Zasaďte svoje rezanie

Keď korene dosiahli asi 3 cm, môžete ich vysadiť do zeme pomocou transplantátu alebo dibbera. Aby ste to dosiahli, vykopajte malý kanál do zeme a pochovajte rastlinu asi 5 cm. Všade okolo napnite, aby boli korene v dobrom kontakte so zemou. Jediné, čo musíte urobiť, je sledovať vývoj vášho nového závodu, najmä tým, že sa budete starať o jeho dobré zalievanie. Zem nesmie byť vysušená ani zvlhčená. Musíte nájsť strednú zem. Teraz viete, ako rezať izbovú rastlinu. Vďaka radu spoločnosti Ophélie už nebudete nútení kupovať semená zakaždým, keď chcete nový závod. Neváhajte a zavolajte túto metódu kvetenia celého domu! Nájsť, ako znížiť izbovú rastlinu na Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.