+
Komentáre

Video: zbierajte semená vašich obľúbených rastlín

Video: zbierajte semená vašich obľúbených rastlín

Páči sa vám predovšetkým rastlina, ktorú ste videli v dome priateľa, vo voľnej prírode, na výlete alebo ktorá sa nachádza vo vašej domácnosti? Chceli by ste zasadiť viac rastlín okamžite alebo v nasledujúcich rokoch? Namiesto toho, aby ste sa ponáhľali do záhradného centra, môžete jednoducho zbierať jeho semená a starať sa o svoju vlastnú výsadbu a rozvoj. Ophélie, záhradný tréner, vám poskytne niekoľko rád, ako tieto semená obnoviť, aby sa vaše obľúbené rastliny zachovali v priebehu rokov.

Pozrite si video

Hollyhock

Táto rastlina sa vyznačuje výrobou kvetín pozdĺž svojho stonku. Akonáhle sa tieto zvädnú, premenia sa na semená, ktoré môžete obnoviť. Preto je dôležité počkať, kým nebudú pripravené na zber. V prípade hollyhock musia byť veľmi čierne, trochu rozmiestnené a predovšetkým pripravené padať samy. V tomto štádiu preto môžete priamo zbierať semená alebo strihať stonku a umiestniť ju na suché miesto na neskoršie použitie.

Mak

Ako mizne, makový kvet vytvorí nádobu, ktorá stvrdne, až kým sa otvorí hore. Tento svetlice znamenajú koniec dozrievania produkcie osiva. V tomto okamihu môžete nádobu jednoducho uvoľniť a semená zbierať do malej nádoby.

Exotické rastliny

Ak máte možnosť ísť do zahraničia, môžete tiež skúsiť priniesť semená exotických rastlín. Napríklad Ophélie získala počas pobytu v Togu semená bavlny, kakaa a papáje. Na druhej strane sa niektorí z dôvodu našej klímy vo Francúzsku nebudú môcť rozvíjať. Teraz viete, ako zbierať semená z rôznych rastlín. Je len na vás, či ich chcete ponechať alebo presadiť priamo. V každom prípade budú teraz vaše obľúbené rastliny na dosah ruky! Nájdite semená žatvy a semená kvetín na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.